W rozwinięciu:

1) Podsumowanie rundy jesiennej klasy "A"

2) Statystyki ligowe

3) Statystyki klubu START Gózd

1) W niedzielę 17 listopada zakończyły się już wszystkie mecze o mistrzostwo klasy "A" okręgu Biała Podlaska. Pora na krótkie podsumowanie. START zaczynał ten sezon jako beniaminek i większość osób skazywała drużynę na okupowanie dołu tabeli, a tu jednak chłopcy zrobili psikusa wszystkim niedowiarkom i bez kompleksów przystąpili do gry w "A" klasie. Miejsce 7 i 20 pkt na koncie jest bardzo dobrym wynikiem. Warto nadmienić, że START spisał się najlepiej z tegorocznych beniaminków (Gręzovia m.8, Roskosz-Grabanów m.14). No i oczywiście ważną sprawą jest wspomnienie o Królu Strzelców rundy jesiennej Kamilu Lasocie, który ustrzelił 19 goli (oby na wiosnę miał przynajmniej taką formę strzelecką jak na jesieni, a na pewno nikt się nie obrazi jeżeli będzie jeszcze lepiej strzelał).

Teraz, po kolei, początki w A klasie były bardzo trudne dla STARTU. Pierwszy mecz i od razu "głęboka woda", przyjechała do nas drużyna LKS Milanów. Mecz dobry ale brak szczęścia i 1-2. Drugi mecz to już słaba gra i tylko remis 1-1 z Hutnikiem. Następnie kolejno z Gręzovią (1-5) i Dębem (2-4) po prostu byliśmy słabsi piłkarsko, duża ilość błędów i brak skuteczności odbiły się mocną czkawką. Po 4-ech słabych kolejkach nastała świetna passa 4 zwycięstw, ze słabymi Wenusem (3-0) i Turem (5-0), średnim Tornadem (2-0), oraz po świetnym meczu i nieustępliwej walce do końca, nad mocnym Tytanem (3-2). Świetną passę przerwał Agrosport (2-5). Fatalne błędy, brak wiary i zaciętości w grze, a w szczególności sędziowie, którzy byli z Białej Podlaskiej ewidentnie faworyzowali "swoich" i "podcinali skrzydła" naszym, to te czynniki doprowadziły do srogiej porażki. W końcu nadeszła kolej na następnego beniaminka, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Roskosz-Grabanów (4-3), ale ten mecz wcale do najłatwiejszych nie należał, nerwówka do samego końca i szczęśliwa wygrana. W 11 kolejce kolejny trudny wyjazd, tym razem do Serokomli, mecz z Polesiem (2-2) można ocenić na plus, choć można było się pokusić o wygraną, niestety kolejny raz szczęście naszym nie dopisywało. Przedostatnia kolejka to mecz "u siebie" z Orłem Czemierniki (1-2). Orzeł jak na wicelidera nic wielkiego nie pokazał, niestety i w tym meczu sędziowie pokazali, że nie zawsze muszą być obiektywni i gdy tylko nasze akcje nabierały tempa, sędziowie szybko i sprawnie rozwiewali nadzieje na groźną sytuacje pod bramką rywala. Ten mecz był najgorzej sędziowanym naszym meczem w całej rundzie jesiennej i śmiało można powiedzieć, że mecz nie był przegrany z Orłem a z sędziami. W ostatniej kolejce mecz wyjazdowy z Olimpią (4-3). Pierwsza połowa wyśmienita 4-1 i wszystkie bramki dla Startu zdobył Lasota Kamil, w drugiej zaś za duże rozluźnienie i w końcówce meczu była nerwówka, żeby 2 pkt nie stracić.

Podsumowując: Rundę jako całość należy uznać za udaną, ale szkoda tylko wahań formy w poszczególnych meczach. Liczymy, że w nast rundzie będzie tylko lepiej.

2) Statystyki rundy jesiennej 2013/14.

W 13 kolejkach rozegrano 91 meczów:

38 meczów wygrywali gospodarze,

15 meczów kończyło się wynikiem remisowym oraz

35 razy zwyciężali goście.

3meczów zostało zweryfikowanych jako walkowery.

TYLKO jeden mecz został zakończony bezbramkowym remisem:

9 kolejka, LKS Milanów 0 - 0 Dąb Dębowa Kłoda

W pozostałych rozegranych meczach została strzelona przynajmniej jedna bramka.

Mistrzem jesieni Klasy „A” została drużyna Dąb Dębowa Kłoda z 37 pkt. na koncie (12-1-0)

Wicemistrzem został Orzeł Czemierniki 28 pkt. (9-1-3)

Na najniższym stopniu podium znalazł się LKS Milanów 28 pkt. (8-4-1)

We wszystkich meczach strzelonych zostało 378 bramek (co daje średnią 4,35 bramki na mecz), gdzie 204 zdobyli gospodarze, a 174 padło łupem gości.

Najlepiej strzelającą drużyną był LKS Milanów, która ustrzelił 43 bramki (3,31 na mecz).

Najlepszym bilansem bramkowym może pochwalić się Dąb Dębowa Kłoda, różnica pomiędzy strzelonymi a straconymi bramkami wynosi 28.

Najwięcej strzelonych goli u siebie:  Dąb Dębowa Kłoda, Polesie Serokomla - 21

Najwięcej strzelonych goli na wyjeździe: LKS Milanów – 26

Najwięcej straconych goli: GLKS Roskosz-Grabanów, Tur Turze Rogi - 47

Najwięcej straconych goli u siebie: GLKS Roskosz-Grabanów – 27

Najwięcej straconych goli na wyjeździe: Hutnik Huta Dąbrowa – 33 (w tym 2 walkowery)

Najlepszy bilans bramkowy u siebie: Dąb Dębowa Kłoda - 19

Najlepszy bilans bramkowy na wyjeździe: LKS Milanów - 13

Najgorszy bilans bramkowy u siebie: GLKS Roskosz-Grabanów – -16

Najgorszy bilans bramkowy na wyjeździe:  Hutnik Huta Dąbrowa – -29 (w tym 2 walkowery)

Najwięcej porażek na wyjeździe: Hutnik Huta Dąbrowa - 7

Najczęstszym wynikiem jaki padał jest wynik: 2 - 0 (11 razy)

Najwięcej goli (10) padło w meczach: Agrosport Leśna Podlaska 10 - 0 Hutnik Huta Dąbrowa (k.8)

LKS Milanów 6 - 4 GLKS Roskosz-Grabanów (k.2)

Najwyższe zwycięstwo: Agrosport Leśna Podlaska 10 - 0 Hutnik Huta Dąbrowa (k.8)

Najwyższe zwycięstwo u siebie: Agrosport Leśna Podlaska 10 - 0 Hutnik Huta Dąbrowa (k.8)

Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: GLKS Roskosz-Grabanów 1 - 7 Olimpia Okrzeja (k.1)

GLKS Roskosz-Grabanów 1 - 7 Tytan Wisznice (k.7)

Najczęściej czyste konto (9 razy) zachował bramkarz Dębu Dębowa Kłoda.